Tu esi šeit gaidīts !

Boulinga bumbas urbšana

Urbjot boulinga bumbu, parasti ir trīs punkti uz bumbas, kuri iedarbosies uz bumbas reakciju pēc urbšanas. Tie ir, Pins (Locator Pin - Pin), Smaguma punkts (Center of Gravity – CG) un Bumbas masas centra dinamiskā novirze kustības laikā (Mass Bias – MB). Jums arī vajadzēs zināt, kur atrodas bumbas trajektorija, pa kuru bumba griežas (Positive Axis Point – PAP).

Pins nosaka, ko bumba darīs pirmās 40 pēdas uz celiņa un MB atbild par atlikušajām 20 pēdām uz celiņa. Šie divi kontrolējamie faktori plus bumbas virsmas apstrāde (pulēšana un matēšana) kontrolēs bumbas reakciju uz celiņa.

Nopērkot jaunu bumbu, svarīgi to ir izurbt pielāgojoties Jūsu spēles stilam, kā arī jāņem vērā Jūsu spēles komfortzona. Boulinga bumbai ir simetrisks vai asimetrisks kodols, un katram spēles veidam ir nepieciešams savs izkārtojums, lai palielinātu reakcijas potenciālu.

Sākumā analizēsim boulinga bumbas reakciju, kurai ir simetrisks kodols. Apskatot šādu bumbu, Jūs ieraudzīsiet mazu krāsainu punktu, pinu. Šo punktu parasti izmanto lai noteiktu, kur atradīsies pirkstu satvērēj caurumi. Ja pins ir virs pirkstu satvērēj caurumiem, tad bumba slīdēs tālāk un reakcija būs lielāka bekenda zonā. Šādas bumbas izmanto vairāk uz īsām un vidējām eļļām, jo Jums ir vajadzīgs saglabāt bumbas enerģiju pirms pagriešanās. Bet, ja vietrāža punkts ir zem pirkstu satvērēj caurumiem, tad bumbas reakcija būs ātrāka un gludāka. Savukārt šādas bumbas izmanto uz garām un smagām eļļām, ,jo laigan bumba pagriežas ātrāk, tā nezaudēs enerģiju eļļas daudzuma un garuma dēļ.

Bumbas smaguma punkts arī nosaka kā bumba reaģēs uz celiņa, parasti atrodams zem pina, kur atrodas kompānijas simbols. Labrocim, ja Smaguma centru pavirza pa labi no satveršanas centra, tad bumba vairāk slīdēs pa celiņu un asi pagriezīsies bekenda zonā, savukārt ja Smaguma centru pavirza pa kreisi, tad bumba pagriezīsies ātrāk, bet huks nebūs ass, bumba ies gludi. Tas pats ir attiecināms uz kreiļiem, tikai viss ir otrādi. Ja Smaguma centru pavirza tuvāk pirkstu satvērēj caurumiem, bumba slīdēs tālāk un pagriezīsies vēlāk, bet ja pavirza tuvāk īkšķa satvērēj caurumam, tad bumbas reakcija būs daudz vienādāka un spēle būs prognozējamāka.

Visa šī informācija darbojas arī uz asimetriska kodola, bet ir vēl viens svarīgs faktors, MB. MB parasti ir atrodams zem Smaguma centra punkta, kas kontrolē bumbas reakciju. Labrocim, ja MB pabīda pa labi no īkšķa satvērēj cauruma, tad bumba pagriezīsies ātrāk, bet, ja pa kreisi no īksķa satvērēj cauruma, tad bumba pagriezīsies vēlāk.

Šī ir tikai vispārīga informācija par bumbas urbšanu, bet katram boulinga spēlētājam vajadzētu pievērst uzmanību, kā viņi met bumbu, kādā stilā spēlē, komfortzona, kur atrodas bumbas trajektorija pa kuru bumba iet, kā arī PAP, jo katram spēlētājam tās ir unikālas lietas. Boulinga spēlētājam, kuram bumbas trajektorija ir plata, tuvāka satvērēj caurumiem, ļoti ietekmēs kā bumba ir izurbta. Spēlētājam, kuram ir lieli bumbas apgriezieni, nekādā gadijumā nevēlētos izurbt bumbu tā, ka pins atrodas zem pirkstu satvērēj caurumiem, jo bumba pagriezīsies ļoti ātri. Bumbas ātrums arī ir ļoti svarīgs. Spēlētājs, kurš met bumbu ar lielu ātrumu, gribētu izurbt bumbu tā, lai tā pagriežas ātrāk, jo lielais ātrums kompensēs ātru bumbas pagriešanos. Bet spēlētāji ar mazu bumbas ātrumu gribētu izrubt bumbu tā, lai bumba slīdētu tālāk un pagriestos vēlāk.

Autors - Armands Veliks, 2014.g. janvāris

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd