Tu esi šeit gaidīts !

Boulinga bumbu apstrāde

Lai saglabātu savu bumbu labā spēles kondīcijā ir nepieciešama bumbas apstrāde – pulēšana, matēšana un virsmas atjaunošana, kā arī eļļas attīrīšana no bumbas. Cik bieži un kādas metodes izmantot ir atkarīgs no tā, cik Jums tas ir nepieciešams.

Bumbas pulēšana
Ja jūtat, ka Jūsu bumba sāk zaudēt trajektoriju un par ātru reaģē, nedaudz nopulējat. Pulēšana palīdzēs Jūsu bumbai tikt galā ar sausām vietām uz celiņa. Jo spēdīgāka bumba, jo tālāk tā slidēs neizmantojot daudz enerģiju.
Ja bumbas virsma ir pārāk notrulināta, tā var pagriezties ātrāk un zaudēt lielu daļu enerģijas tā vietā, lai saglabātu enerģiju līdz bekendam. Šādā situācija var nopulēt bumbu, lai paaugstinātu bumbas reakciju pie bekenda.

Bumbas matēšana
Viens no iemesliem bumbas matēšanai ir, lai no bumbas noņemtu pielipušus netīrumus un švīkas, kuras ik pa laikam parādās. Ja bumba ir saskrāpēta, tas var novest pie nekonsekventas spēles. Vēl viens iemesls matēšanai ir palielināt huka potensiālu.
Izmantojiet rupjāku smilšpapīru, lai palielinātu bumbas huku un loku. Izmantojiet gludāku smilšpapīru, lai bumba ātrāk pagrieztos ar nelielu huku. Bumbas matēšana nav lieta, ko amatieris pats varētu veikt, jo matēšana var izmainīt bumbas reakciju uz celiņa. Ja esat jauns boulinga spēlētājs, labāk konsultējieties ar profesionāli pirms paņemat smilšpapīru.

Bumbas virsmas atjaunošana
Jūs varat sākt atjaunot bumbas virsmu apmēram pēc 30 spēlēm vai, kad redzat ka bumba sāk strādāt savādāk un mazāk.
Ir speciāla iekārta, kura atjauno bumbas virsmu, kā arī iztīra bumbu no eļļas, nomatē un nopulē. Šādas iekārtas var iegādāties sākot no 300 dolāriem līdz 2000 dolāriem, viss ir atkarīgs no tā, kas Jums nepieciešams un cik daudz varat atļauties. Ja neesat pārliecināts, ka varēsiet iegādāties šādu iekārtu, tad apmeklējat pro-shop veikalus boulinga centros, jo pro-shop veikalos atrodas šādas iekārtas.
Izmantojot šāda veida bumbas apstrādi var paildzināt bumbas mūžu un saglabāt to ļoti labā kondīcijā. Profesionāli boulinga spēlētāji saka, ka pie pareizas bumbas apstrādes, bumba var nokalpot visu mūšu labā kondīcijā. Kā arī pareiza bumbas apstrāde palīdzēs boulinga spēlētājam sasviegt augstākus rezultātus.

Autors - Advantage Bowling, 2014.g. janvāris

Tulkojums - Armands Veliks

DMC Firewall is a Joomla Security extension!